LIMITY POJEDYNCZEJ TRANSAKCJI ZBLIŻENIOWEJ

19.03.2020 r.

Szanowni Klienci,

Informujemy, że w związku z przyspieszeniem prac nad zwiększeniem limitów transakcji zbliżeniowych organizacje VISA i Mastercard wyraziły zgodę na zwiększenie ww. limitu do kwoty 100 zł.

Nowe limity obowiązywać mają:

  • dla kart VISA od 19 marca 2020 r.,
  • dla kart Mastercard od 20 marca 2020 r.

Zwiększenie limitów płatności zbliżeniowych wymaga również prac po stronie dostawców terminali płatniczych, w związku z tym to, czy Klient zostanie poproszony o PIN przy transakcji powyżej 50 zł zależy od tego, czy dany terminal POS został już zaktualizowany.

Przez pewien okres, może się zdarzać że przy transakcji np. w kwocie 60 zł w jednym sklepie Klient zostanie poproszony o PIN, a w innym – nie. Jest to uzależnione od tego, jak szybko Akceptanci dostosują się (ostateczny termin to 20 marca).

Przypominamy, że nadal obowiązuje limit transakcji zbliżeniowych – kumulatywny 200 zł, czyli ochrona Klienta na wypadek utraty karty i realizowania transakcji przez osoby nieupoważnione.

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa i wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego rekomendujemy realizowanie płatności przy użyciu kart.